Kalandozások a tengeren

Egy tengerkutató naplója Leidenfrost Gyulával a híres magyar tengerkutatóval legutóbb a Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára sorozatban megjelent kötetének a bemutatásakor találkoztunk az ELBIDA projektben. Most ismét visszatér a szerző a blogban, a „Kalandozások a tengeren – Egy tengerkutató naplója” címmel megjelenő munkájával, mely amellett, hogy kitűnő munka, igazi kuriózum is. Személyes gyűjtői tapasztalatom szerint a…

Oroszország

Uti vázlatok Falk Zsigmonddal nem először találkozunk az ELBIDA projektben. Legutóbb a szerző első útleírását mutattam be „Budapesttől San-Franciskóig” címmel, melyben Falk amerikai élményeiről számol be. A szerzőnek 1897-ben lehetősége volt, hogy Oroszországba utazzon egy orvosi kongresszusra, mely kiváló alkalom volt arra, hogy az amúgy akkoriban nem a turisták kedvenc úti céljának számító országról tapasztalatokat…

Uti képek Amerikából

Még az ELBIDA projekt kezdetén 2016 márciusában mutattam be Bánó Jenő, „Mexico és utazásom a tropusokon” című művét. A szerző 1899 áprilisában Eperjesről indult, majd Bremerhavenben hajóra szállt és New Yorkba ment, onnan aztán beutazta Amerikát, majd végül Mexikóban telepedett le. Amerikai utazásáról és élményeiről írta meg aztán a most bemutatott művét, „Úti képek Amerikából”…

Spanyolország, Portugália

Egy kis technikai szünet után folytatódik az ELBIDA projekt egy már jól ismert személyes kedvencemmel. Vértesi Károly a zombori születésű jogász rendszeres szereplője a blognak, persze nem véletlenül, hiszen kiváló és termékeny útirajzíró volt. Emlékeim szerin legutoljára a „Több országból” című ritka kötetét mutattam be a blogban. A most következő „Spanyolország, Portugália” című könyv a szerzőtől…